Galeria Fotografii

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Informatyka

Profesjonalne serwery

Pozytwne myślenie

Galeria fotografii

Neal Ford, Mark Richards, Pramod Sadalage, Zhamak Dehghani - Złożone zagadnienia architektury oprogramowania. Jak analizować kompromisy i podejmować trudne decyzje

Złożone zagadnienia architektury oprogramowania. Jak analizować kompromisy i podejmować trudne decyzje

Autor: Neal Ford, Mark Richards, Pramod Sadalage, Zhamak Dehghani

Format: Książka

Data wydania: 2023-01-03

Stron: 408

Dostawa: 0,00 zł

Wysyłka w 24h

  • Nowość
  • Bestseller

Cena: 59.40 zł
Zniżka: 39.60%W epoce infrastruktur chmurowych, mikrousług czy wysublimowanych wzorców projektowych architekt oprogramowania musi sobie radzić z trudnym zadaniem, jakim jest wybór odpowiednich rozwiązań. Będą one potem szczegółowo testowane podczas pracy w środowisku produkcyjnym, a także przy późniejszym dostosowywaniu i rozbudowywaniu oprogramowania. Tymczasem w wypadku architektury złożonych systemów nie ma łatwych kompromisów. Konieczne jest bardzo wnikliwe i krytyczne przemyślenie każdej decyzji projektowej, i to na możliwie najwcześniejszym etapie pracy.

Ta książka powinna zostać przestudiowana przez każdego architekta nowoczesnych systemów rozproszonych. Jej celem jest pokazanie sposobów rozwiązywania trudnych problemów związanych z projektowaniem takiego oprogramowania. W krytyczny i wszechstronny sposób omówiono w niej najważniejsze problemy utrudniające podejmowanie dobrych decyzji projektowych. Zaprezentowano najskuteczniejsze strategie doboru optymalnej architektury. Na jasnych przykładach pokazano, w jaki sposób należy przystąpić do analizy założeń projektowych ... począwszy od określenia "ziarnistości" usług, przepływów informacji i orkiestracji, poprzez eliminację sprzężenia kontraktów i określenie nadzoru nad transakcjami rozproszonymi, a skończywszy na metodach optymalizowania właściwości operacyjnych, takich jak skalowalność, elastyczność i wydajność.
Najciekawsze zagadnienia:

  • analiza kompromisów i dokumentowanie decyzji
  • podejmowanie decyzji dotyczących "ziarnistości" usług
  • złożoność procesu przekształcania aplikacji monolitycznych
  • eliminacja sprzężeń kontraktów wiążących usługi
  • obsługa danych w architekturze o dużym stopniu rozproszenia
  • wzorce zarządzania przepływami informacji i transakcjami

Architekt musi być prorokiem...

Frank Lloyd Wright

Cena: 59.40 zł
Zniżka: 39.60%

Powrót do strony głównej księgarni