Galeria Fotografii

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Informatyka

Profesjonalne serwery

Pozytwne myślenie

Galeria fotografii

Vaughn Vernon, Tomasz Jaskula - Strategiczne monolity i mikrousługi. Jak napędzać innowacyjność za pomocą przemyślanej architektury

Strategiczne monolity i mikrousługi. Jak napędzać innowacyjność za pomocą przemyślanej architektury

Autor: Vaughn Vernon, Tomasz Jaskula

Format: Książka

Data wydania: 2022-12-21

Stron: 296

Dostawa: 0,00 zł

Wysyłka w 24h

  • Nowość

Cena: 41.40 zł
Zniżka: 27.60%Przedsiębiorstwo, jeśli ma osiągać satysfakcjonujące wyniki biznesowe, musi używać dobrego oprogramowania. Aby jednak zapewnić firmie pozycję lidera i decydować o przyszłości branży, trzeba czegoś więcej: odwagi we wprowadzaniu i wdrażaniu innowacji. Innowacje te powinny być wspierane przez inteligentne decyzje architektoniczne ukierunkowane na cele firmy, osiągane wyniki i zapewnienie sobie przewagi konkurencyjnej w przyszłości. Niestety podczas projektowania oprogramowania architekci często kierują się przyzwyczajeniami bądź aktualnie obowiązującą modą.

Niniejsza książka jest przeznaczona dla kadry kierowniczej najwyższego szczebla oraz dla osób sterujących rozwojem oprogramowania w firmie. Ma pomóc w zrozumieniu problemów strategicznych, z jakimi te osoby się mierzą, a także ułatwić wybór najlepszego rozwiązania architektonicznego. W książce opisano, kiedy zdecydować się na rozproszone mikrousługi czy dobrze zmodularyzowane monolity, a kiedy na usługi będące połączeniem obu rozwiązań. Dokładnie wyjaśniono, w jak dużym stopniu wyważone decyzje architektoniczne umożliwiają maksymalizację wartości i innowacyjności, dostarczanie łatwych do rozwijania systemów i unikanie kosztownych błędów. Nie zabrakło w niej również praktycznych wskazówek, jak tworzyć dobrze zaprojektowane monolity, które można bez problemu utrzymywać i rozwijać, oraz jak stopniowo przekształcać starsze systemy w prawdziwie efektywne mikrousługi.

Najciekawsze zagadnienia:

  • łączenie planowania architektury z wprowadzaniem innowacji w firmie
  • problemy komunikacyjne a eksperymentowanie z innowacjami
  • praktyczne podejście do strategicznych inwestycji
  • najlepsze style architektoniczne
  • wybór między systemem monolitycznym a mikrousługami
  • przekształcanie monolitów w mikrousługi

Przepis na sukces tkwi w doskonałości podejścia architektonicznego!

Cena: 41.40 zł
Zniżka: 27.60%

Powrót do strony głównej księgarni