Galeria Fotografii

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Informatyka

Profesjonalne serwery

Pozytwne myślenie

Galeria fotografii

Tomasz Jaśniewski - C++ Zbiór zadań z rozwiązaniami

C++ Zbiór zadań z rozwiązaniami

Autor: Tomasz Jaśniewski

Format: Książka

Data wydania: 2023-01-03

Stron: 128

Dostawa: 0,00 zł

Wysyłka w 24h

  • Nowość
  • Bestseller

Cena: 22.20 zł
Zniżka: 14.80%Hello world! ... i co dalej w C++?

Autor tego zbioru zadań jest programistą i nauczycielem. To prawdziwy pasjonat programowania ... w tym w języku C++ ... które traktuje jak przedłużenie ludzkiej mowy. Uważa, że praktycznie na wszystko, co robimy w życiu, można spojrzeć jak na wykonywanie funkcji i algorytmów, które opisujemy za pomocą słów. Od razu widać związek między podejściem humanistycznym i informatycznym! Dlatego też nauka programowania w żadnym stopniu nie jest opanowywaniem jakiejś specjalnej wiedzy tylko dla wtajemniczonych. To po prostu utrwalanie tego, co już wiemy i umiemy, tyle że w sposób logiczny i uporządkowany. 

Niestety, nauka języków programowania w szkole nader często ogranicza się do przekazania suchych informacji na ich temat. Wielu uczniów, instynktownie wyczuwając potencjał zdobytej właśnie wiedzy na temat C++, stawia pytania: Co mam teraz robić? Jaki program napisać? Jak wykorzystać to, co było na lekcjach? W odpowiedzi na nie powstał ten zbiór zadań. Stanowi on próbę ukierunkowania, uporządkowania i wzbogacenia czasu pomiędzy pierwszą lekcją z „Hello world!” a pierwszą sprzedaną aplikacją ... stworzoną samodzielnie lub w zespole. Czasu radosnej nauki, kiedy wszystko wydaje się możliwe, a ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Poświęcony C++ zbiór zadań z rozwiązaniami:

  • jest podzielony na części zależne od posiadanych umiejętności, a te zostały uporządkowane tak, by odpowiadać procesowi nauki języka C++
  • pomaga zwłaszcza w przygotowaniu do matury z informatyki i w nauce programowania na studiach
  • uwzględnia standard C++20
  • zawiera propozycje rozwiązań 

Cena: 22.20 zł
Zniżka: 14.80%

Powrót do strony głównej księgarni