Galeria Fotografii

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Informatyka

Profesjonalne serwery

Pozytwne myślenie

Galeria fotografii

Mirosław J. Kubiak - Java. Zadania z programowania. Przykładowe imperatywne rozwiązania

Java. Zadania z programowania. Przykładowe imperatywne rozwiązania

Autor: Mirosław J. Kubiak

Format: Ebook

Data wydania: 2022-07-19

Stron: 200

Dostawa: 0,00 zł

Wysyłka w 24h

Cena: 24.31 zł
Zniżka: 24.69%Programowanie w Javie - szybko i konkretnie

"Jeśliby posadzić milion małp przy milionie klawiatur, któraś z nich napisze w końcu program w Javie. Reszta zrobi to w Perlu" - głosi jedna z informatycznych anegdot punktujących Javę. Cokolwiek by jednak mówić o tym języku programowania, trzeba przyznać, że powstały w nim kod jest niezależny od systemu operacyjnego i procesora. Właśnie ta cecha stanowi o ogromnej popularności Javy.

Jeśli chcesz dołączyć do licznego grona programistów piszących aplikacje w tym języku, z pewnością przyda Ci się wiedza zgromadzona w dwuczęściowym zbiorze Java. Zadania z programowania, przygotowanym przez Mirosława J. Kubiaka. W pierwszym tomie, zatytułowanym Przykładowe imperatywne rozwiązania, autor na wybranych przykładach przedstawia ideę paradygmatu programowania imperatywnego.

Ta część zbioru zadań jest przeznaczona dla osób, które albo nie znają Javy, albo nie czują się w niej swobodnie, a chciałyby zgłębić tajniki tego języka programowania. Książka zawiera ponad 80 rozmaitych zadań z programowania imperatywnego i obiektowego o zróżnicowanym poziomie trudności - ich skrupulatne prześledzenie pozwoli Ci na szybkie i dogłębne zapoznanie się z podstawami Javy. Zadania zostały zilustrowane gotowymi listingami przykładowych programów w tym języku, a w umieszczonym na końcu dodatku znajdziesz wskazówki objaśniające poszczególne kroki, które należy wykonać, aby napisać i skompilować dowolny program w środowisku Apache NetBeans IDE.

  • Proste operacje wejścia-wyjścia
  • Instrukcje warunkowe
  • Iteracje
  • Tablice
  • Pliki
  • Wątki
  • Programowanie obiektowe i generyczne
  • Daty i godziny w Javie

Poznaj podstawy języka Java w zadaniach i rozwiązaniach

Cena: 24.31 zł
Zniżka: 24.69%

Powrót do strony głównej księgarni